avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate Bioprea

Activitate Bioprea

Buna ziua,
De ceva timp exista un miros de a dreptul neplacut in baia locuintei mele. Ultima oara cand am fost la administratie am sesizat si problema aceasta. Mi s a spus ca mirosul este cauzat de un caine, care este tinut de catre stapanul sau in apartament, fara ca acesta sa fie scos afara pt nevoi. S a ridicat de mai multe ori problema acestuia locatar care nu si scoate cainele afara si din aceasta cauza mirosul se imprastie in toata cladirea, iar concluzia celor de la administratie a fost sa cheme politia. Chiar si asa, pentru ca nu exista nicio masura legala pe care politistii ar putea s o ia, nu s a rezolvat in niciun fel problema asta. Acum mirosul devine din ce in ce mai puternic si banuiesc ca vara o sa fie horror, asadar, ma poate ajuta cineva cu un sfat in legatura cu situatia asta neplacuta de tot? Am uitat sa mentionez faptul ca o parte din vecini au incercat sa vorbeasca cu acest domn, care nu vrea in ruptul capului sa renunte la caine sau sa inceapa sa l scoata afara. Acest domn sta la etajul 5, iar eu la etajul 9. Imaginati va cat de puternic este mirosul daca ajunge la 4 etaje mai sus. Pls HELP! Multumesc in avans.