avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate roxana1984ro

Activitate roxana1984ro

Răspuns la discuția Admitere SNG 2012
mm_mm a scris:

Ati vazut baremul de la concursul organizat de Curtea de Apel Alba Iulia?
La procedura civila sunt doar 8 motive de casare. Cand a fost modificat? Eu am cautat pe internet si nu gasesc nimic. Are cineva in format electronic codul ca as vrea sa-l compar sa vad ce am lipsa

Art. 312 alin 6 ind 1 introdus prin legea 202/2010...
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Eu cred ca sunt functinari publici in tara , care au pozat in playboy , si momentan , lucreza in sistemul de stat , unde , de asemenea se cere buna reputatie , deci , Oana Cristina , cum poti sa sustii ca o persoana are buna reputatie , sa lucreze ca si , sa luam ca exemplu , consilier juridic in primarie ,prefectura, consilier local , etc , iar nu are buna reputatie pt a deveni magistrat ? ambele sunt siseme de stat , buna reputatie este in ambele o cerinta ? cum iti argumentezi sustinerea ? se cere BUNA REPUTATIE , la ambele , nu buna reputatie corespunzatoare profesiei de consilier juridic , sau cosilier local , sau magistrat , deci nu poti sa ai buna reputatie acolo , si sa nu o ai aici , e absurd ( am dat un search pe google , pt ca stiam ca mai sunt functionari publici care au pozat in playboy in Romania , si mi a aparut acel caz din Rusia ) .

ultima data editat de Csorin pe data de Joi, 4 Octombrie 2012, 07:33

Este un caz in Romania, Cluj mai precis, nu a pozat in Playboy, ci intr-un ziar local din Sibiu.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2012

Data post: Miercuri, 4 Iulie 2012, 16:57
salutari la toti viitorii grefieri de pe acest forum!
urmaresc de cateva luni acest forum si am si eu niste nelamuriri, chiar nu s-a apucat nimeni de invatat??! toata lumea cauta legi, coduri actualizate,etc. Tinand cont ca astazi suntem in 4 iulie si mai sunt mai putin de 2 luni pana la examen, (avem de invatat 2 Coduri si 5 legi destul de complexe si stufoase), ma intreb daca ia cineva in serios acest examen care este foarte greu . Eu, va marturisesc ca am niste emotii foarte mari, desi ma pregatesc de cateva luni bune. Poate sunt eu de vina, nu stiu! Oricum, succes la toata lumea si spor la invatat!!
Acum din câte văd eu, toţi caută " MODIFICÃRILE", nu cred că de abia acum se apucă de învăţat.
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Sincer nici eu...:) Poate alte spete incluse, ceva din noul cod :-/
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
Pt ioana.dark :[ link extern ] /
Răspuns la discuția SNG 2011
Intrebare: la a cata citire a materiei sunteti?
Răspuns la discuția SNG 2011
Nu sunt din Neamt ci Rm. Valcea, referitor la subiecte ... sunt suficiente in tematica nu are rost sa te aglomerezi inutil cu altele. SpOR:p
Răspuns la discuția SNG 2011
In tematica nu sunt, deci nu vad de ce ar trebui citite:)
Răspuns la discuția SNG 2011
Răspuns la discuția SNG 2011
Mijloacele procedurale : exceptia de necompetenta, declinarea de competenta