avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Activitate Mada1233

Activitate Mada1233

Buna,

Multumesc mult! :)

Sesizarile le-am facut in scris, am primit scrisoare de la primarie si a fost chiar si un control in curtea domnului dar degeaba. Multumesc de sfaturi, voi continua cum ati sugerat si voi merge chiar si in instanta daca trebuie. Toti vecinii din jurul lui ne plangem, doar ca putini mai vor sa si faca ceva.

Multumesc frumos,
Mada
Buna,

Am o problema cu un vecin care tine 6-7 capre in curtea lui (este proprietar), pe langa astea caprele le tine langa perete din spatele casei mele (seara mai aud cum lovesc caprele in pereti) si ca nu era destul are caini si multi sobolani (care din cand in cand imi mai fac vizite). Nenea e batran si cred ca putin cu probleme la mansarda. Pe langa mirosul foarte neplacut, cainii foarte rai care omoara tot ce intra in curte (toate fiintele moarte raman acolo de obicei, am vazut prind gard multi sobolani morti) curtea lui este o jungla. Are maracini, iarba si multe gunoaie (mai cauta prin gunoi si cara acasa tot ce gaseste).
Am incercat sa fac reclamatii la DSP, primarie etc dar in afara de o vizita la fata locului si probabil o amenda nu au facut nimic.
Exista vreo modalitate prin care l-as putea obliga sa curete curtea sa il duca la azil sau orice?