avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1664 soluții astăzi
Forum Activitate Cătălin090987

Activitate Cătălin090987

Răspuns la discuția Custodie minor
Aștept prima înfățișare am un avocat dar nu ma poate ajuta cu mimic acuma vroiam doar sa știu ce șanse am pentru custodie deșii știu a voi câștiga


avocatmaria a scris:

Veți obține custodia minorei! Angajați un avocat sa va îndrume in proces. Avocat Ștefania Balasa Niculescu

Răspuns la discuția Custodie minor
Mama are domiciliul în tara în acea casa cu 2 camere și un hol stau 4/5 persoane fără venit fetița are domiciliul la mine iară mama ei în afara este în concubinaj am poze la convorbiri unde spunea ca nu o interesează de noi și poze cu dansa alături de :soțul meu:cum spunea dânsa

Avocat Tabrea Alexandru a scris:

Dacă sunteți tatăl minorei, bucurați-vă să obțineți stabilirea domiciliului minorei la dvs, de vreme ce de regulă domiciliul se stabilește la mamă.
Dar din cele învederate de dvs (mama stă în străinătate și manifestă dezinteres) aveți șanse să obțineți domiciliul la dvs.
Puteți încerca să obțineți și exercitarea autorității doar de dvs dacă faceți dovada că nu puteți colabora cu mama, context în care nici nu puteți lua decizii cu privire la minor, dând valență principiului intersului superior al acestuia, dar șansele sunt mici.
Contractați servicii avocațiale!

Discuție Custodie minor
Bună seară cum pot obține custodia totala la copil are 1 an și 7 luni de mama la fetita m am despărțit acum 2 luni am aflat ca ea își refacuse viata cu altciineva ea de atunci nu ma ajutat cu nimic ea este cu altcineva . Este în afara țării eu am Dăto în judecata luna trecută în ce condiții pot obține custodia minorei doar a mea fără a fii nevoit sa am nevoie de acordul sau semnătura ei