avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate Mari Cris

Activitate Mari Cris

Buna ziua, va rog ajutati ma si pe mine sa ma lamuresc in legatura cu urmatoarele: am un vecin care si a amplasat fosa septica la 6 metri de fantana mea respectiv 2m de cea a celuilalt vecin,am reclamat la DSP ,azi au venit in control cu o atitudine zeflemitoare spunandu ne ca ce e septica si poate sa o puna si langa fantana si alte ineptii, nu i a interesat sa vada fantanile(adancime,felul cum sunt facute) au mers pe terasa celui reclamat unde au socializat si s au amuzat iar cand au plecat i au spus mamei ca ea de ce are cotetul de gaini si cainele in fata casei lor....o aberatie avand in vedere ca sunt la vreo 15 metri de casa lor si au vreo 20 ani de cand sunt asa lucrurile. au pe cineva la DSP de unde tot circul asta de control si acum ne asteptam sa mutam si cotetul si sa ne strice fantana care e de 30 ani acolo, de altfel vecina ne a si transmis ca vom zbura cu cotetul si nici fosa nu o muta ca au relatii. Va rog sa mi spuneti daca se mai poate face ceva in aceasta situatie unde totul e pe fata, ne luptam cu morile de vant?