avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Activitate lara25

Activitate lara25

Multumesc de raspuns, deci
Tatal meu a decedat in data de 08.03.2013 exact dupa cca. 1 luna a ridicat inputernicita pe contul lui tata (avea o doamna care avea grija de Tata) suma de 7.000 euro ultimi ca ceilalti iau furat frati, Eu am decis fata de sotie sa-i depunem pe un cont al Ficiei noastre comune (find si mai suntem casatoriti dar traim despartiti) pt ca stiti cum este viata......
Am avut incredere si am specificat concret nu ne etingem de acesti bani indiferent ce se intimpla.
Ia depus la Banca dar dupa circa 1 an sa inbolnavit rau socru si sa dus la tratament in Germania unde situatia lui sa inrautatit iar find vacanta la scoala si sub pretecst ca merge la tata sa fie linga el ( stiu ca a tinut mult la el) eu venind de la serviciu am vasut o groaza de cartoane cu bagaje, mi-am dat seama nu am avut certuri sau scandal. Ca sa o fac scurt
in 2018 am verificat toate actele si am descoperit ca sau ridicat suma de 7.000 euro bani de la tatal meu care de comunacord erau pt copila nu pt alte scopuri La intrbarea mea (sotia find stabilita in Germania m-ia raspuns ca ia transferat la alta banca.Aminsistat luna trecuta sa-mi arate o dovada iar ia ma ia ca nu am facut nimic pt copila. cind a avut nevoi financiare pt copila am transferar urgent bani. Intrebare ai cui sunt defapt de drept acesti bani???????
Buna ziua,
Pe scurt Tatal meu a decedat (mama la fel) si am ramas cu o suma de bani pe care la intalegere cu sotia am decis sa-i depuna pe un cont pe numela fetei minore. Dupa o perioada de la despartire am descoperit ca bani au fost scosi din cont iar cind am intrebat sa primesc un document sa vad ca fetita mai are bani nu a dorit sa-mi dovedeasca cu mimic. Specific ca doar sotia era inputernicita pe contul copilei. Ce sfat imi dati?????