avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Activitate Craciunoiu Alexandru

Activitate Craciunoiu Alexandru

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Salut tuturor

Dupa ce ieri am printat cererea lor de pe site de retragere a abonamentului premium si le-am spus ca,contul de pe care mi-au retras banii a fost inchis si nu mai au cum sa retraga nicio suma, am primit mesajul de mai jos pe care in sfarsit l-am asteptat dupa nspe mii de mail uri trimise catre ei,oricine de aici care are nevoie de indrumare rog sa imi scrie ca sa il/o pot ajuta sa nu pateasca ce am patit eu sau daca deja s-a intamplat nefericita retragere ca in cazul meu sa poata sa isi inchida definitiv abonamentul si sa isi stearga contul

Draga client al Academic Single

Aceasta este o confirmare a anularii dvs
Abonamentul dvs va expira la data de 23.09.2019
Abonamentul dvs,nu va fi reinnoit,Nu veti mai fi facturati.

Va multumim ca ati utilizat serviciul nostru.

Te rugam sa ai in vedere faptul ca abonamnetul tau Premium expira in data de 23.09.2019 si ca nu vei primi o rambursare pentru perioada de abonament Premium neutilizata in cazul in care iti stergi profilul inaintea acestei date.

Atunci cand decizi sa-ti stergi profilul,te rugam sa trimiti solicitarea ta la adresa de e-mail confidentialitate@academicsingle.ro (ceea ce am si facut)
Poti sa trimiti oricand solicitarea,atat inainte ca abonamentul tau Premium sa expire cat si ulterior

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna Elena

Aceeasi problema am avut si eu din ce se discuta pe aici,creat contul pe 14 august depusi 15 ron fix la 10 zile dupa pe 24.08 mi-au retras 300 ron pt abonamentul premium,sa le dai mail neaparat pe serviciu-clienti@academicsingles.ro si pe confidentialitate@academicsingle.ro cu sanse mici de reusita ce este drept pentru ca nu raspund absolut deloc sa iti trimita anularea abonamentului premium si inchiderea contului definitiv

Mie mi-au raspuns o singura data cu aceeasi poveste discutata pana acum cu anularea contului premium etc pe mail/fax,eu am facut cererea de mana semnata de mine si l-am trimis plus alte zeci de mesaje sa imi dezactiveze contul si asa mai departe cu amenintari cu politia fraude etc

Ideea este sa mergi la banca neaparat sa iti anulezi cardul de debit/credit dupa caz de pe care ai facut plata catre ei ca sa nu iti mai poata retrage bani cand vor ei,eu mi-am facut reemitere de card cu alte date care se elibereaza in 5 zile lucratoare altfel traiesc cu stresul ca oricand imi pot retrage bani de pe el prin cine stie ce metode

M-am pacalit cu 300 ron am invatat ceva si cam asta a fost povestea,grija mare