avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Activitate Romania.furata

Activitate Romania.furata

Răspuns la discuția Va rog,ajutati-ma(drept penal)
Va inteleg perfect si multumesc pt raspuns dar nu imi pot permite un avocat. Ce o sa se intample cu mine in cazul asta? O sa ma duc la puscarie pentru 1 gram de canabis? Chiar asa am ajuns in tara asta condusa de mafioti si numai interese peste tot? Chiar am ajuns sclavii banului? Nu pot sa descriu prin ce traume trec... dar Dumnezeu este sus si vede, sper sa ma ajute sa trec singur peste asta.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Este dificil sa va raspunda cineva fara sa cunoasca ce anume activitati au fost desfasurate pana in prezent.
Va recomand sa solicitati fotocopierea dosarului si sa consultati un avocat care sa va raspunda in cunostinta de cauza.

Răspuns la discuția Va rog,ajutati-ma(drept penal)
Ce se mai poate intampla pt ca sunt intr-un stres de cred ca nu o sa imi mai revin...
Răspuns la discuția Va rog,ajutati-ma(drept penal)
Da, apar ca inculpat, am dat declaratie la procuror la diicot spunand ca au fost pt consum propriu, persoana de la care am luat nu o cunoasteam, am facut si test de urina care a iesit negativ pt ca n-am mai consumat de atunci

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

V-au citat in calitate de suspect pana acum? Ati dat declaratie?

Buna ziua doamnelor si domnilor. Am si eu o problema, neavand bani pt avocat m-am gandit sa intreb aici ,poate ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri daca doriti. Acum mai bine de 1 an am fost prins cu 1,5 gram canabis la un control corporal...pana acum cateva luni cand m-am trezit cu diicot la usa pt perchezitie domiciliara(nu au gasit nimic) si aducandu-mi acuzatia de trafic de droguri eu fiind nevinovat, nu am facut asa ceva, eu fiind doar consumator. Am primit si hartie cum ca mi-au ascultat si telefonul negasit niciun fel de probe. Nu am fost arestat sau altceva.Am acceptam programul acela de reabilitare anti drog ... Mai departe ce se poate intampla? De ce dureaza asa mult? De ce tocmai eu fiind nevinovat ? De ce sa " trag" eu toate astea dupa mine pt 1 gram gandindu-ma in fiecare zi ce mi se poate intampla din cauza politiei romane fiind ei incompetenti si nu stiu de capu lor?? Sunt foarte revoltat pt ca nu pot face nimic... va rog frumos daca se poate sa ma ajutati cu niste raspunsuri.. Ce urmeaza sa se intample? de unde atata ura si rautate oameni buni???