avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1442 soluții astăzi
Forum Activitate Claus Cleo

Activitate Claus Cleo

Multumesc. Chiar nu stiu cum sa mai procedez cu el. Imi spune ca o sa se zbata sa obtina copilul o saptamana sau doua pe luna,gen sa avem amandoi copilul in mod egal,se poate ? Eu as vrea sa il decad de tot din drepturi . Cum sa procedez ?
Tot el mi a cerut certificatul de nastere in original la copil,am refuzat sa il dau si mi a spus ca se duce la primarie sa il dea pierdut si sa faca altul. Se poate asa ceva din moment ce nu suntem casatoriti ?
Va multumesc frumos. M am mai linistit putin
Buna seara ! Am un bebelus de 2 luni rezultat in urma unei relatii in concubinaj. Tatal copilului a acceptat sa il recunoasca ,a fost bine pana acum intre noi. Dar nu ne mai intelegem si ne am despartit. El tot ameninta ca se duce la avocat si o sa imi ia copilul. Se poate asa ceva ? De cand am venit de la spital cu el am stat la mama si stam in continuare eu si copilul tatal sa mutat la el acasa. El nu are o situatie prea buna acasa la el si nici conditii de a creste copilul eu in schimb am toate conditiile acasa pentru el . Nu muncesc sunt studenta la facultate la zi si mi am bagat dosarul pentru indemnizatie. O am pe mama care nu lucreaza si poate sa stea cu el cand sunt eu la facultate. Veniturile care ne intra in casa lunar sunt destul de mari. Deci dumneavoastra ce parere aveti ? Copilul poate ramame cu mine,are doar 2 luni ?