avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei97z

Activitate Andrei97z

Buna seara, in urma audierilor la DIICOT s-a dispus o sansa de renuntare la urmarirea penala, am primit foaia in care se confirma acest lucru. Din cate am inteles trebuie sa ma prezint la tribunal pentru confirmarea deciziei de renuntare la urmarirea penala.
Am nevoie de un avocat?
In aceste momente nu imi permit angajarea unui avocat si voiam sa stiu la ce sa ma astept si daca totusi este ok sa achit o consultatie.
Multumesc frumos si o zi buna sa aveti !
(Totodata presupunand ca aceasta chestie nu este atat de grava.. )
Va multumessc foarte mult pentru raspuns, daca se poate renunta la up asta este un lucru bun. Am sa pun un avocat in tema , din timp, sa imi asigur apararea si speram sa se rezolve lucrurile . Mi-ati luat o mare piatra de pe suflet cu aceasta confirmare . Zi buna va doresc !
O sa primesc amenda? Sau ce o sa se intample ?
Am fost prins pe strada cu mai putin de un gram de Marijuana. Am fost dus la sectie , am dat declaratie si as dori sa stiu care sunt urmarile. Mentionez ca nu am nimic nimic din urma , legata de chestia asta si nu am mai patit nimic niciodata . Este prima abatare. Multumesc frumos.
As dori sa stiu ce urmeaza si asa mai departe. Multumesc
As dori sa stiu, de asemenea, daca ma mai cheama sa mai dau o declaratie si de ce . Multumesc