avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Activitate Chereches Daniela

Activitate Chereches Daniela

Răspuns la discuția Evacuare hota in aerisirea baie?
Deci nu e legal ce a facut...asta vroiam sa stiu...si mai departe cui ma adresez....Multumesc

POPA GHEORGHE a scris:

Daca nu va intelegeti pe cale amiabila puteti deschide actiune in instanta.

Răspuns la discuția Evacuare hota in aerisirea baie?
Problema e ca tocmai președintele asociatiei e responsabil.i-am spus ca nu e normal sa isi lege evacuarea hotei pe aerisire si ca tot mirosul,hota avand debit mare,vine la noi.dar degeaba...ce pot face?

Initial sesizati presedintele de asociatie sa verifice legalitatea modificarii
Modificarea operata de catre vecin este netemeinica si nelegala pentru simplul motiv ca aerisirea de la bae este edificata din constructie din materiale care nu au protectie termica


Buna as vrea sa ma ajutati intr-o problema,sa imi spuneti ce e de facut,locuiesc intr-un bloc si baia este fara geam,vecinul care sta perete in perete cu mine si-a legat evacuarea de la hota din bucatarie pe aerisirea de la baie,de cate ori gateste casa mea miroase ingrozitor,am montat un ventilator cu clapeta dar nu m-a ajuta deloc,tot timpul la noi miroase a ceapa prajita,carnati.nu mi se pare normal ca mirosurile care nu le doreste el sa le trimita la mine.e legal sa se lege evacuarea hotei pe aerisirea de la baie? Mulțumesc frumos. Astept un raspuns cu ce e de facut!o zi buna
Răspuns la discuția Cum pot posta?
De exemplu acest mesaj a aparut...dar intrebarea la care caut raspuns nu apare pe forum...oare de ce?

Chereches Daniela a scris:

Cu se posteaza pe forum?tot incerc si nu imi apare postarea.multumesc

Rezolvat
Discuție Cum pot posta?
Cu se posteaza pe forum?tot incerc si nu imi apare postarea.multumesc