avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1160 soluții astăzi
Forum Activitate Razvan Dinca Claudian

Activitate Razvan Dinca Claudian

Din nefericire Blocul este in procedura de reabilitare termica si am inteles ca acum orice incercare de autorizare va duce la demolarea acestuia, daca trec cu bine peste procedura de reabilitare si receptie lucrare ma voi apuca de autorizare. Problema mea este daca pot invoca vre-o lege sau ceva sa nu ma puna sa demolez balconul , avand in vedere ca este construit in anul 1992 - 1993.
Buna seara,

Ca multi detinatori de apartamente la parter de bloc ma lovesc de problema existentei boxelor la subsolul blocului, boxe insalubre, boxe unde sunt depozitate tot felul de obiecte, butoaie cu muraturi, haine vechi si mucegaite . . etc. Am facut nenumarate demersuri in vederea desfiintarii acestor locuri insalubre , la Pompieri ( nu este de competenta lor ) , DSPB ( au venit au dat cateva indicatii, nu este de competenta lor demolarea ) La primarie ( au dat cateva indicatii , nu este de competenta lor demolarea boxelor ) La Disciplina in constructii ( inca nu am primit nici un raspuns de 3 luni ). In defavoarea mea este ca atunci cand am cumparat apartamentul l-am cumparat cu un balcon construit din anii 1990 care nu are autorizatie de construcie, acum cei din comitet care au si boxe la subsol se leaga de acest balcon si ma pun sa il daram in conditiile in care blocul este in reabiliare. Doresc un ajutor abilitat , eu necunoscand legea si procedurile. Mentionez ca ma 2 copii si balconul imi este de foarte mare ajutor.

Cu respect,
Dinca Razvan
0040 722 510 712