avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1901 soluții astăzi
Forum Activitate Crs31

Activitate Crs31

Buna, am obs ca in trecut sau confruntat si altii cu problema mea.
Si anume: am facut un cont pe un site de datingm/matrimonial. Pt a beneficia de conversatii gratuite am platit cu cardul o luna de ab. Premium undeva la 30 lei/luna
Nu am stiut ca plata e recurenta si automat banca a blocat tranzactiile din a doua luna. Termenii si Conditiile al acestui site care se cheama be2 SI ESTE DIN LUXEMBURG CU CONTUL IN MUNCHEN,sunt f stufoase iar ei acum imi solicita 300 lei cost lunar dar acesta era scris asa:
1 luna (=300) +51ron cost tranzactie. Eu leam trimis solicitarea de dezabonare dar ei refuza sa o ia in considerare si imi zic ca dupa ce a hit voi putea folosi serv lor si pe urma sa solicit dezab. Adica un cerc vicios prin care ei lungesc treburile ca sa te stoarca de bani. Leam facut transfer de 35 lei pt luna restanta si cei 51 ron pt cost tranzactie. Dar mai mult de atat nu sunt dispus sa le dau pt ca eu cred ca sunt fraude si smecherii.
CUM ATI REZOLVAT SITUATIA DEOARECE NU VAD NICI UN RASPUNS AL VREUNUI CONSULTANT IN LEGATURA CU ACEASTA SITUATIE. VA MULTUMESC!