avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 938 soluții astăzi
Forum Activitate Karidia

Activitate Karidia

Buna seara. In primul rand , voi relata de la inceput problema mea ca sa se poata intelege. Sunt divortata si am o fetita cu fostul sot. Acum 6 ani , am decis sa plec in Belgia. Si sa iau si fetita cu mine deoarece tatal fetei , mai tot timpul era baut. Si sunt o mama care lupta pt bunastarea copilului ei. Cu chiu cu vai mi-a dat tatal fetei semnatura sa pot parasi tara cu fetita noastra. Apoi cand veni vremea sa imi dea alta semnatura , umblasem pe la avocati sa pot avea semnatura lui. Mentionez ca intre timp aveam un loc de munca si rezidenta in Belgia. Dupa vreo 3 ani, am ajuns si la executor judecatoresc pt ca el nu mai voia sa imi dea semnatura si deja fetita mergea la scoala , intr.un cuvant , amandoua aveam o noua viata acolo. Acum dupa 6 ani , se incapataneaza din nou si nu imi mai da semnatura. Amenintandu.ma ca fata va ramane la el , ca fata e romanca si ca locul ei e in Romania. Intentia mea e sa cer o audienta pt fetita ( are 11 ani) alaturi de psiholog , pt a alege cu cine vrea sa ramana pentru ca deja sunt satula de atatea amenintari si tot timpul ajungem sa ne razboim. Ce sfaturi mi-ati putea da si la ce sa ma astept? Multumesc anticipat