avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1300 soluții astăzi
Forum Activitate felicia25

Activitate felicia25

Răspuns la discuția divort si partaj
credeti ca banii din nunta imi revin doar mie,avand in vedere k fostul sot si parintii lui nu au participat cu nimic la acea nunta?
buna,sunt felicia din craiova si am 25 de ani.acum 5 ani m`am casatorit.nunta au facut`o parintii mei fara nici un ajutor din partea familiei sotului,invitatii au fost doar din partea mea pt ca urma sa faca si parintii lui alta nunta,insa asta nu s`a mai intamplat.cu banii de la acea nunta si cu un imprumut pe care l`a facut sotul meu,am cumparat un apartament.ulterior sotul meu a vandut garsoniera in care locuise pana atunci,si`a platit imprumutul,si restul de bani i`a cheltuit,asta ducand la neintelegeri,care m`au determinat sa divortez.dupa ce am divortat eu am fost nevoita sa stau cu chirie,pentru ca el a ramas inmpreuna cu parintii lui in apartamentul nostru,eu nefiind din oras.acum,peste 3 ani de la divort am reusit sa imi revin si sa inaintez actiunea de partaj.vreau sa stiu daca am sanse sa primesc jumatate din valoarea apartamentului,atata timp cat el sustine ca a avut o garsoniera care a valorat mai mult decat jumatate din apartament??tin sa precizez ca apartamentul este pe numele amandurora.