avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate johnnyb123

Activitate johnnyb123

Nu pot da reply la ce a scris GermanAlex, asa ca scriu ca si comentariu nou. Un simplu spray cu piper de 10 lei rezolva problema. Sau nu. Daca e vant puternic si folosesti spray-ul in directia opusa vantului, are o raza de actiune de fix jumatate de metru. Si jet cat sa tina 3 secunde. Ma refer la spray-urile de mici dimensiuni, al meu e de la Asociatia Vanatorilor si Pescarilor. S-a dus jetul, esti facut falafel. Am patit-o recent, m-a urmarit, m-a marait, postura agresiva, ridicat parul pe greaban etc. Dulau mare de curte, cat un vitel. Nu am ales eu de unde batea vantul, sau de unde venea cainele. Mai era un trecator, ne-am unit si am scapat amandoi teferi. Am avut noroc. Daca era un copil sau o persoana care nu s-ar fi tinut cu firea, l-ar fi sfasiat. Urmatorul pas, pistol cu bile sau gloante de cauciuc. Altfel nu se poate merge pe jos, in siguranta, noaptea pe strada. Legea e prea blanda cu posesorii de caini sau cu babutele singure care ii hranesc si zic ca "musca doar oamenii rai". Tampenii. Eu platesc taxe aici, in tara, Vreau siguranta. Nu mi-o asigura statul, fac ce trebuie ca sa mi-o asigur eu.