avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian cobzaru

Activitate Adrian cobzaru

Răspuns la discuția Permis suspendat
Va multumesc frumos tuturor. Cu respect.
Buna ziua. Am si eu o problema am fost prins acum 5 luni cu o viteză de 103 in localitate. Permisul mi-a fost reținut pe o perioadă de 90 de zile, si mi-a dat O dovadă de 15 zile de circulat. După ce mi sa expirat dovada la 2 zile m-am urcat si am fost oprit regulamentar de poliție și au constatat că dovada expirase. Am fost dus la poliție am dat O declarație scrisă exact cum sa intamplat si mi sa precizat că sa astept ca voi primi acasa ceva prin poștă sa fiu chemat , mentionez ca dânși nu mi-a luat dovada de 15 zile cu care trebuia sa imi ridic permisul si nici dovada fara drept de circulație nu mi-a dat. După perioada suspendări adică după 90 de zile m-am dus sa incerc daca imi pot ridica permisul , am dat dovada ma controlat si mi-a dat permisul . După o perioadă de 2 saptamani dupa ce am ridicat permisul mergând regulamentar ma oprit din nou pentru un control de rutină...permisul meu era suspendat dupa 5 zile de la ridicarea lui țin sa mentionez ca eu nu am primit nimic ca trebuie să predau permisul. Mi sa întocmit din nou un dosar penal dar de data aceasta si domnul polițist ma ajutat foarte mult si ma crezut pe cuvânt ca eu chiar nu stiam ca e suspendat si mi sa precizat chiar de de dânsu ca voi scapa cu dosarul ăsta nu mai sa termin cu primul . Acum ceva timp am fost sunat de la poliție sa ma prezint pentru primul dosar si mi sa precizat că voi face munca in folosul comunității si ca dosarul nu e la judecator e la ei si ei o sa rezolve cazul.. Acum nu mai stiu sunt foarte derutat vreau sa ma ajutati cu un sfat stau de 5 luni asa si depind de permis sunt sofer..o să-l mai văd oare?