avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate lavinia.turcanu

Activitate lavinia.turcanu

Asa am analizat si eu. Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua. Referitor la obligatia de a modifica salariul minim pentru cei mai mult de 24 luni, cazul in speta pentru care pun intrebarea este asa:
01.01.2022 a avut modificare salariu minim 2550.
Dupa care a mai avut o modificare la data de 01.04.2022 la salariul de 2868.
Apoi modificare la 01.01.2023 la salariul minim de 3000
si apoi la 01.10.2023 la 3300.

Avand in vedere ca a vut o modificare in cele 24 de luni si anume cea din aprilie, nu mai este necesar sa modificam salariul acum la 01.01.2024? Este corect asa? Multumesc
Buna ziua. Ok. . Multumesc
Multumesc pentru raspuns. Intrebarea mea este unde se inregistreaza mai exact in Revisal, in ce rubrica? Multumesc
Buna ziua. Am o intrebare referitor la inregistrarea in Revisal a detasarii in cadrul prestarii serviciilor transnationale. Unde se inscrie detasarea? La rubrica Detasari sau la rubrica Alte detalii din Modificare Contract Individual de munca.
Multumesc
ok. Multumesc
Buna ziua. O persoana cetatenie romana, care are contract in Olanda, contract olandez, care vine sa lucreze cu telemunca in Romania, trebuie sa plateasca ceva in Romania sau sa se inregistreze si in Romania?

Multumesc
O persoana care are contract de telemunca in Romania la societate romaneasca si doreste sa lucreze din Spania, trebuie sa se inregistreze si in tara respectiva, in speta in Spania? Ce implicatii financiare are in afara de obligatiile financiare ce rezulta din contratul pe Romania. Mentionez ca lucreaza pentru Romania.

Multumesc
Buna ziua. Multumesc!
Buna ziua! Ce data se trece in revisal pentru incetare CIC (concediu crestere copil) pana face copilul varsta de 2 ani? Se trece exact data cand face copilul 2 ani sau o luna inainte deoarece este obligatoriu sa isi ia si tatal o luna?

Ex: copilul face 2 ani pe 31 August 2021. Care este ultima zi de suspendare in Revisal pentru CIC?

Multumesc frumos!