avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate Larisa1998

Activitate Larisa1998

Răspuns la discuția Am o problema cu firma Enel
pe perioada celor doua luni din iarna , timp in care au mers caloriferele si ianuarie . da indexul corespunde
Răspuns la discuția Am o problema cu firma Enel
factura nu a venit mare in lunile alea , a venit pana in maxim 5 milioane, regularizarea e cea in valoare de 7000 de lei
Răspuns la discuția Am o problema cu firma Enel
Tot mi se pare enorm de mult .. sa vina 7.000 de lei, ma scuzati acum am vazut ca initial am zis 70.000( e vorba de 7000)aceasta fiind regularizarea pe perioada a 3 luni( noiembrie , decembrie si ianuarie ) , avand in vedere ca a fost si o furtuna in iarna lui 2018, care ne-a lasat 3 zile fara curent , tot judetul a fost afectat, iar la doar cateva zile distanta, dupa ce problema s-a remediat, s-a luat iar curentul timp de o zi, au venit cei de la enel sa rezolve situatia.
Răspuns la discuția Am o problema cu firma Enel
in jur de 3000 w au caloriferele . si au mers timp de doua luni, cam jumate de zi incontinuu...
Răspuns la discuția Am o problema cu firma Enel
Au venit si au verificat contorul, pe ultimele doua sigurante fluxul de curent vine aiurea... dar au zis ca daca il schimba si nu e vina lor ne mai pun sa platim inca 600 de lei fiindca i-am pus sa il schimbe degeaba .
Nu ma pricep asa de mult la domeniul acesta, dar din ce mi-au zis ei, atat e de platit , pentru ca , acele doua calorifere mergand pe perioada iernii.. consuma enorm....
Locuiesc langa Timisoara, la casa , si recent am primit regularizarea , in valoare de 70.000 de lei. Cum este posibil ca , doua calorifere pe curent , cateva becuri, un frigider, masina de spalat si niste prize sa imi faca atata consum? Nu stiu ce sa fac. Am sunat la el sa fac sesizare peste sesizare , si nimic. Ieri curentul mi-a fost taiat. Nu am de unde face rost de aceasta suma , sunt om, iau minimul pe economie . Cum pot lasa asa pe cineva? Suntem in 2020. Nu pot trai ca in epoca