avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate Zavoianu Cecilia

Activitate Zavoianu Cecilia

Răspuns la discuția Engie


Ionut.ion a scris:

Depuneti o sesizare/plangere la ANRE.
Poate o sa fie necesara si o actiune in instanta...
In aceasta perioada, Ian 2018-Dec 2019 nu a mai trecut niciun reprezentant sa citeasca index-ul?
Buna ziua, nu, nu a trecut niciun reprezentant Distrigaz in toata aceasta perioada ian 2018- dec 2018 si nici nu am gasit nimic la CP . Altfel as fi fost interesata sa citeasca contorul ... nu am nimic de ascuns. Ei sustin ca eu nu am permis accesul dar nu prezinta nicio dovada scrisa ca nu m au gasit la locatie. Tot ceea ce imi doresc este facturarea corecta a celor trei zile de fuctionare defectuoasa a contorului . Am sa depun o sesizare la ANRE dar timpul ma preseaza si nu cred ca voi primi raspuns in timp util( 3 feb 2020 data notificarii). Pe ce motiv sa formulez o cerere in instanta? Multumesc

Răspuns la discuția Engie


Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Daca ati si spune problema...

Pe 3 dec am sesizat in scris catre Engie functionarea incorecta a contorului( zgomot si inregistrare cu viteza mare) , dar au trimis abia pe 6 dec doi angajati Distrigaz care au schimbat contorul . Am primit o factura in val de 9943 lei pt perioada ian 2018 - 5 dec 2019. . Am solicitat in scris revizuirea facturii pe motiv de contor disfunctional. Raspuns final dupa expertiza tehnica Distrigaz este ca contorul a functionat in parametrii tehnici normali ( erori admise) . Am notificare de plata pt 3 feb 2020 pt suma de 9800 lei. Astept opinia dvs . Multumesc
Răspuns la discuția Engie


Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Daca ati si spune problema...

3 dec 2019 sesizare scrisa Engie pt contor care functioneaza cu zgomot si inregistrare foarte rapida . 6 dec 2019 deplasare 2 angajati Distrigaz si schimbare contor . Am primit factura in val de 9943lei care include per ian. 2018 05 dec 2019 . Am solicitat in scris revizuirea facturii pt ca contorul a functionat necorespunzator timp de 3 zile. Am solicitat expertiza tehnica contor. Raspuns Engie este ca contorul a functionat in parametrii normali de eroare. Am notificare de plata pt 3 feb 2020 pt suma de 9800 lei... astept opinia dvs. Multumesc
Discuție Engie
Buna ziua, va rog sa mi spuneti daca puteti sa ma ajutati cu o opinie juridica pentru o problema cu cei de la Engie.