avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea200216

Activitate Andreea200216

Răspuns la discuția Încredințare minor sugar
Prin condiți nu ma refer ca nu am apa,căldura sau ce mânca doamne fereste de asa ceva,ma refer ca suntem o familie mai mare si avem doar doua camera,baie bucatarie,living dar fiecare are patul lui si asa,în seara aceasta concubinul țipa la fata ca o aruncă de pe geam daca nu tace, are un loc de munca si de aceea imi este frica sa nu iei el fata prin instanța,pe mine a încercat să mă scoată afara din casa de cateva ori dar i-am spus ca eu nu plec fara fata și ma tot amenința că merge la tribunal sa depună dosarul pentru obținerea custodiei fetiței,dar nu pot sa imi las copilul pe mana lui,consuma frecvent alcoll si nu stie sa se ocupe de ea,habar nu are de schimbatul unui scutec sau de hranirea unui copil,eu încă o alaptez,fata nu ia sticla,suzeta nimic,dar el crede că se poate ocupa de creșterea acesteia
Buna,sunt mama am 17 ani,am o fetita de doar 5 luni,am avut niste probleme cu concubinul meu înainte de nașterea fetitei si prin asta mă refer la inselat,vorbea cu mai multe fete si odata l-am prins cu fosta lui iubită,tin sa mentionez ca am fost agresata de el si in timpul sarcinii si dupa,cu fetița se comporta foarte frumos când nu plânge dar odata cu plânsul incep si jignirile la adresa ei cat si amenințările,daca ma duc si il dau in tribunal pe concubinul meu pot obtine custodia fetiței mele având în vedere că pot sa ma duc sa locuiesc la ai mei părinți care nu au cine stie ce posibilitate si plus de asta am si foarte multi frați????