avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate DriftingCalibra

Activitate DriftingCalibra

Discuție Buna ziua.
Buna ziua ma numesc Ranetti Victor , sunt din Bucuresti si am 23 de ani impliniti ieri 07.07 :)
In urma cu 1 an de zile am plans 3 zile la rand ca am fost depistat de un echipaj al politiei rutiere conducand cu dovada inlocuitoare permisului de conducere expirata , cu numere de inmatriculare false,cu masina neinmatriculata si cu actele acesteia false. Mentionez faptul ca nu am stiut ca acele acte erau false si ca am cumparat masina in urma cu 3 zile inainte de a fi oprit de echipajul de politie rutiera. Am fost oprit cu temei avand in vedere faptul ca numerele mele de inmatriculare erau confectionate din carton.
In luna februarie dupa nenumarare citatii la biroul C.P sect5 Udristei dosarul a plecat catre Parchet.
In luna iulie am fost la parchet pentru a ma interesa de soarta dosarului de cercetare penala , macinandu-ma faptul ca eu 1 an de zile nu am mai condus decat 10 metrii in poligon si aia haotici, nu pentru ca as fi un sofer prost ci pentru faptul ca aveam strangere de inima gandindu-ma ca nu stiu cand voi mai putea conduce pe drumurile publice legal.
Procurorul mi-a ascultat povestea si mi-a dat de inteles ca imi va aplica o amenda administrativa pentru conducere cu dovada inlocuitoare permisului de conducere expirata. Expirase in data de 6.07 am fost depistat / data de 07.07

Ieri , tot de ziua mea am primit cel mai frumos cadou , o amenda administrativa aplicata de Procuror in valoare de 700 ron + 70 ron cheltuieli juridice ( ceva de genul acesta ). Se dispune scoaterea de sub urmarire penala si impune achitarea amenzii administrative. Dupa achitarea amenzii administrative mi se comunica ca trebuie sa duc chitantele la parchet.

Intrebarea mea este urmatoarea acum fiind un om foarte fericit ( poate pentru moment ) :

Dupa achitarea amenzii administrative si prezentarea chitantelor la Procurorul de caz,ce trebuie sa fac pentru a ridica permisul de la Udriste sau unde este acesta ? Poate sa mai dureze multa vreme ?

Va multumesc pentru intelegere si timpul acordat,felicitari pentru ceea ce faceti.