avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela vulpe

Activitate mihaela vulpe

Buna ziua. Ma intereseaza sa stiu daca o sotie supravietuitoare a unui sot decedat, fost revolutionar, poate beneficia de o parte din pensia speciala pe care o primea acesta.
Multumesc.
toranaga a scris:

ionelacd a scris:

As dori sa stiu si eu care este distanta minima dintre peretele unei case cu parter si etaj fata de hotar si daca este legal sa construieste o asemenea cladire in conditiile incare vecinul din spatele acestei case nu va mai beneficia de aceeasi lumina. Nu am gasit nimic legat de aceasta situatie.


Foarte buna aceasta intrebare !!! Aceasta este si problema mea! Daca vreun domn/doamna avocat , raspunde acestei intrebari, ii multumesc anticipat !


Si pe mine ma intereseaza foarte mult acest subiect, in conditiile in care in partea estica a proprietatii mele (casa pe un singur nivel) s-a ridicat (fara nici o cerere de acord catre mine) un bloc intreg cu chilii a manastirii invecinate, pe 2 nivele si mansarda (asta insemnand o inaltime de 2 ori cat casa mea), si m-am trezit dintr-odata cu 25 de geamuri catre curtea mea, cu vizibilitate totata (chiar si in baia de serviciu).
Multumesc.