avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1128 soluții astăzi
Forum Activitate toma26

Activitate toma26

Răspuns la discuția Restituire bani banchet
Va mulțumesc pentru raspuns. Voi incerca sa discut cu diriginta si directorul sa vedem ce putem face
Răspuns la discuția Restituire bani banchet
Multumesc pentru rapsuns! Eu nu stiu daca exista vreun contract... eu sunt un simplu elev. Reprezentantul clasei care tine legatura cu el nu vrea sa ne ajute sa obtinem contractul, iar cand i-am cerut chitanta ne-a trimis o foaie de hartie rupta cu suma de bani pe care am platit-o scrisa cu creionul...
Buna ziua! Clasa mea a platit 3 transe din suma pentru banchet in valoare de 350 de lei. Mai urma sa achitam o transa de 100 de lei. Avand in vedere situatia cu pandemia de coronavirus banchetul nu s-a mai tinut la data stabilita. Noi dorim sa ne recuperam banii, insa, organizatorul nu vrea sa ni restituie deoarece ne-a spus ca a cumparat deja majoritatea lucrurilor pentru banchet. L-am rugat sa ne arate o factura cum ca a cumparat acele produse si chitanta cum ca noi am platit acea suma dar de cateva zile ne tot amana. Suntem de acord sa platim banii pe robe si albumul clasei care ar fi in valoare de aproximativ 150 de lei, dar restul banilor vrem sa-i primim inapoi. Putem obtine banii inapoi