avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Activitate Blancka

Activitate Blancka

Răspuns la discuția Munca in Folosul comunitatii
Am inteles, va mulțumesc frumos pentru trimpul acordat. O seara buna !

Duca Oana a scris:

Daca ati primit o pedeapsa cu suspendare sub supraveghere, prestarea de munca este obligatorie potrivit legii si, atunci, nu aveti sanse in apel. Mai mult, faptul ca munciti in strainatate nu va fi avut in vedere la o eventuala propunere de revocare a suspendarii si executarea acesteia venita din partea serviciului de probatiune si veti executa in detentie. Pare o gluma aceasta munca, dar nu este si, in multe cazuri, a dus la executarea in detentie, intrucat se considera rea vointa, chiar daca munciti in strainatate.
Daca ati primit o pedeapsa cu amanarea aplicarii acesteia, aveti sanse in apel, intrucat doar consimtamantul este obligatoriu, nu si impunerea acestei obligatii (avand caracter facultativ).


Răspuns la discuția Munca in Folosul comunitatii
Da scuze, sunt nou aici. Am primit o pedeapsa de 70 de zile de munca in folosul comunității în urma unei decizii judecatoresti.

Problema este că locuiesc in afara țării și nu știu cum as putea îndeplini această pedeapsa.

Nu îmi pot lăsa jobul aici sa revin in tara sa fac munca respectiva.

Am făcut recurs sunt in asteptarea unui răspuns dar până atunci am zis sa întreb aici.

Va multumesc!
Duca Oana a scris:

Ce e cu ea?

Munca in Folosul comunitatii