avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate Razvan Adrian

Activitate Razvan Adrian

Amenintari ale Profesorului in prima ora.

In prima ora de liceu(clasa a 9 a proaspat intrati in liceu) profesorul de matematica ne-a amenintat cu urmatoarele:
Daca casa ne ia foc lasam cheile domnilor pompieri spunem ca avem matematica si lasam cheia
Daca avem 3 absente ramanem corigenti automati
El pentru noi este ori diavolul ori un profesor(intitulandu-se singur mic negru si al dracu)
Spunand ca notele sunt doar de 2 sau 10 nu exista 3 4 5 6 7 8 9 daca avem o greseala testul este de 2.
Spunand ca suntem prosti(in urmatoarele ore)
Spunand ori la bal ori la spital
Spunand ca daca scoatem o soapta toata clasa ia 2 (a facut o)
Spunand ca daca geamurile nu sunt deschise toata clasa ia 2,daca tabla are o pata clasa ia 2,daca clasa miroase in orice fel urat luam 2 toti.
Si multe alte amenintari.20 din 31 de elevi am ramas corigenti.restul scapand cu medii de 4.65 etc
Mentionez liceul este tehnologic spre numele lui liceul tehnologic economic de turism iasi media de intrare fiind 7.
Are voie sa faca toate aceste amenintari?
Testele fiind dupa urmatoarele aspecte:
In cat timp il rezolva el ne pune dublu timplul(de obicei un test dureaza 10 minute) si corectarea 2 minute,taiand tot si punand 2.La fel cu scrisul am refacut teme deoarece aveam ,,scrisul'' urat.
De asemenea la corijare nu mi s-a aratat nota spunand ca este confidentiala cat de secretara cat si de Profesor.