avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate gigipok

Activitate gigipok

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
am primit email de la aplicatie. banii au fost bagati la 2 zile dupa ce s-a semnat contractul. Am aflat intre timp ca impozitul pe dividente NU intra la categoria cheltuielilor eligibile. Doar impozitul pe micro
Salut. Firma mea a primit acceptul pentru micrograntul de 2000 de euro.
Printre cheltuielile eligibile intra si cheltuieli privind plata datoriilor către bugetul statului din ce vad. Se poate considera ca si impozitul pe dividende intra la acest capitol?
Va multumesc.
Buna ziua. Detin un teren intravilan/extravilan in comuna unde stau. De curand am aflat ca primaria de care apartin a facut un nou PUG prin care suprafata terenului meu din intravilan a scazut cu aprox 1000 m2, (a fost trecut din intravilan in extravilan o parte din el).
Intrebarea mea este: este legal acest lucru? valoarea terenului a fost diminuata. Nu stiu pe ce considerente s-a facut acest PUG, ei zic ca s-a urmarit marirea suprafetei in intravilan per total in comuna, insa in cazul meu a fost micsorata.
Ce pasi ar trebui sa fac pentru a recupera prejudiciul suferit din diminuarea valorii terenului.
Mentionez ca nu am cadastru facut pe terenul respectiv.