avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Activitate rya78

Activitate rya78

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Am retrimis mail. Scrie varianta buna Legea 567. Multumesc


aurelia28 a scris:

Doresc si eu legile de organizare actualizate(aura81@ymail.com), multumesc


Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Buna dimineata. Astazi am verificat in Eurolex si am retransmis Legea actualizata. Durata cursurilor este de 6 luni . Nu s-a schimbat nimic. Ieri cand am cautat Legea 567, din pacate, programul nu avea optiunea ( la zi) . Am salvat si Legea 304/2004 tot cu optiunea ( actualizat la data de 21.06.2013) .
Un wk minunat va dores si scuze pentru situatie.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
O sa ma uit maine in Eurolex, referitor la Legea 567. Sa verific datele de publicare. Eu am deschis ultima varianta dar, pentru lamurire verific maine si daca am gresit eu , scuze anticipat :) O sa retransmit daca exista o alta varianta.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Cu placere. :)



ramonastreanga a scris:

iti multumesc frumos si eu renata pt legi


Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Cu mare drag lila72. Sa ne fie de folos :)
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Multumesc Monia1977. Asa am vazut si eu la un prim studiu:)
Intr-adevar este mai putin decat la CPP dar, sunt multe de retinut.
Cine are nevoie de legile actualizate, ma poate contacta. Lucrez cu Eurolex si sunt actualizate.
Spor la invatat !
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Buna. M-am uitat aseara pe tematica, provizorie, postata pe site-ul SNG referitor la NCPC. Avem de invatat pana la art. 465? Eu asa am inteles din tematica.
Răspuns la discuția SNG 2011
Buna.
O sa iti trimit eu legea 304/2004 cu ultima forma actualizata. Lucrez cu Eurolex.

Daca mai ai nevoie in viitor de alte reglementari si te pot ajuta, te rog sa imi spui.






Purple Girl a scris:


Regulamentul de ordine interioara a instantelor judecatoresti aprobat prin HOT. NR. 387 DIN 22.09.2005. Am vazut ca ultima modificare este prin HOT CSM din 21iulie 2011, dar nu gasesc toata legea modificata integral numai modificarile partiale ce i s-au adus si am nevoie neaparat de tot textul integral!!!! Va rog cine ma poate ajuta. Adresa mea de email este manichiurap@yahoo.com
Va multumesc anticipat!!






Răspuns la discuția SNG 2011
Buna.
O sa iti trimit eu legea cu ultima forma actualizata. Lucrez cu Eurolex.

Daca mai ai nevoie in viitor de alte reglementari si te pot ajuta, te rog sa imi spui.
Buna ziua ,



postez aceasta speta cu rugamintea, in masura timpului/informatiilor sa gasesc si eu un raspuns concret si viabil.



Pentru o fapta petrecuta pe teritoriul Turciei, in anul 1999 si sanctionata cu amenda judiciara, inregistrata la Parchetul General din Turcia, comunicarea ajunge in Romania in ianuarie 2010 - rezultatul procesului - plata unei amenzi judiciare.

Intrebarea este: Daca exista termen de prescriptie in aceasta situatie?
Daca da, care este termenul de prescriere din punctul de vedere al legislatiei Turciei si de la ce data? De la data infaptuirii, de la data pronuntarii sentintei sau de la data comunicarii?

Va multumesc frumos.