avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate mariusgeorgian20

Activitate mariusgeorgian20

Buna seara! Am deschis un dosar de dauna pe casco pentru revopsire bara fata. Am dus masina la un service, acestia au primit acceptul de intrare in reparatie din partea asiguratorului. Mi-au revopsit bara, dar din pacate nu a iesit la culoare. Nu am observat pe loc acest aspect si am semnat de primire. Cand am ajuns acasa am sesizat diferenta de culoare . Tinand cont ca unitatea service nu mi-a inspirat incredere, deoarece cand le-am reclamat problema mi-au spus ca asa iese pe plastic...si tinand cont si de faptul ca m-au mai chemat o data pentru a o ridica si observasem pete pe elementul vopsit....am tras concluzia ca nu se pricep.
In continuare am sunat societatea casco iar acestia mi-au spus ca daca nu sunt multumit le vor sista plata la dosar si ma pot duce la alt service pentru a o repara conform.
Problema este ca unitatea service unde am vopsit bara, vrea sa se indrepte catre mine in instanta pentru a le achita reparatia neconforma. Cum ma pot apara in aceasta situatie si ce sanse de castig au?
Va multumesc anticipat!