avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Activitate Ionela Dumitrache

Activitate Ionela Dumitrache

Când băiatul avea un an și am fost în judecata de pensie alimentara, a fost de acord ca băiatul sa rămână la mine, deci este în custodia mea, și are același domiciliu ca mine.... Atunci nu i s-a dat drept de vizita, judecătoarea a fost foarte deranjata de faptul ca, el a venit cu actuala concubina, și a spus ca nu l-am lăsat sa vadă copilul, dar el nu venise niciodată la mine sa îl vadă, vroia sa îl duc eu la el... De doi ani jumate nu a mai avut legătură cu băiatul, și eu am vb cu el doar când am avut nevoie de buletinul lui sau acord sa fac ceva, băiatul fiind pe numele lui. Mulțumesc

Bună ziua, am un băiat de 10 ani, în tot acest timp tatăl a fost foarte puțin în viata lui,ne-a părăsit când bebe avea câteva luni, ne-am împăcat puțin când băiatul avea 5 ani dar asta a durat doar un an, el fiind la fel de absent deși eram lângă el. nu plătește pensie alimentara, nici nu se interesează de el, mai ales și alocația copilului vine la el... Eu m-am saturat mereu sa îl caut când am nevoie de ceva pentru copil, dacă as discuta cu el, as putea prin notar sa îmi dea custodie exclusiva ca să nu mai am nevoie de el de acum înainte? Nu îmi place sa ma rog de el, și el sa nu aibă nimic pentru copil. Mulțumesc