avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate Laura Dunga

Activitate Laura Dunga

Sunt total de acord cu reciclarea,doar pretul mi se pare exagerat.As vrea sa avem posibilitatea sa alegem ce contract dorim,cum este la gaze,la curent etc. Practic ni se baga pe gat,vrem,nu vrem.Asta nu consider ca este corect.Nu ne-a intrebat daca suntem de acord.In vara, cand am vrut sa platim,ni s-a spus ca nu se stie pretul exact,acum,dupa alegeri,l-au stiut...
Va multumesc pentru raspunsuri! Pana acum doi ani,aveam contract cu salubritatea,fiecare familie in parte,plateam cam 18 lei pe luna.Acum mi se pare exagerat de mult,700 pe an,mai si reciclam. Mi s-ar parea normal sa putem alege ce e mai bine pentru noi,dar nu avem cum...
Buna seara,as avea si eu o intrebare...Locuiesc in Isalnita,Dolj,primaria din comuna a facut contract cu celebra firma Iridex,pentru ridicarea gunoiului.Problema este ca avem de plata cam 700 ron pe an,o suma cam mare...Nu stiu daca se poate face contract personal cu firma respectiva,de ce trebuie sa platim la primarie? Practic ,suntem obligati,nu avem alta solutie.Multumesc!