avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1685 soluții astăzi
Forum Activitate Karina.karri07

Activitate Karina.karri07



gi-jane2 a scris:

lucrezi undeva, te intretii singura sau speri ca o va face iubitul tau pana termini scoala ?
Daca pleci si nu merge, ia in calcul si ca parintii pot sa refuze sa te mai primeasca.
minorii locuiesc cu parintii pana la majorat, asta e legea si probabil ca mama va lua masuri sa fie asa
politia nu are cum sa te ia pe sus si sa te aduca acasa, insa il pot convinge pe iubit sa te trimita acasa. e o varianta.
o alta, ar fi ca mama sa ceara in instanta intoarcerea copilului de la persoane care il tin fara drept. Daca cstiga, se apeleaza la executor.
pt binele tau, ar trebui sa iti reglezi relatia cu mama si sa mai stai o vreme cu ea.


Si dacă doresc sa nu mă mut definitiv și să stau în vacanta de exemplu 2 săptămâni la el și mama nu mă lăsa i poate face ceva?
Am 16 ani jumătate,și aș vrea să mă mut cu prietenul meu de 22 de ani,dar mama nu mă lăsa ea de fel este foarte stricta,nici să mă văd cu el și mai multe chestii aiurea nu legate doar de acest subiect
Se poate?
Pot da acea declarație daca se anunță poliția? ca nu s forțată și vin de bună voie
menționez faptul că nu vreau să mă las de școală,vreau sa continui liceul și el mă susține în asta.Ne știm de multa vreme
vreau răspunsuri concrete,nu că "visez"