avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate Mlv07

Activitate Mlv07

Poate a vrut sa ma ajute ,poate nu .....nu stiu .

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

In PV ,este consemnat ca a incalcat prevederile art 337,alin 1.
Si este semnat .

Asta am inteles, incercam sa inteleg in ce conditii s-a retinut aceasta incalcare si ce ati semnat dvs, atata timp cat dvs sustineti ca ati fost sfatuit de politisti sa nu acceptati prelevarea.

In drum spre spital ,am intrebat ,ce sa fac,nu am fost recalcitrant ,atunci mi s a spus ca la sange va iesi mai mult si nu e bine,cel mai bine ar fi sa refuz .Am ajuns la spital ,am semnat si atat.Nu am stiut ,stiu ca fapta e consumata ,nu vreau sa creez prb nimanui ,ce sa fac eu ?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

In PV ,este consemnat ca a incalcat prevederile art 337,alin 1.
Si este semnat .

Asta am inteles, incercam sa inteleg in ce conditii s-a retinut aceasta incalcare si ce ati semnat dvs, atata timp cat dvs sustineti ca ati fost sfatuit de politisti sa nu acceptati prelevarea.

Buna seara,
In PV ,este consemnat ca a incalcat prevederile art 337,alin 1.
Si este semnat .
Prin procedura simplificata ,cu acord de recunoastere ,pot primi amenda penala si redobandirea permisului?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

In PV de constatare a infractiunii flagrante ce s-a consemnat in legatura cu refuzul dvs?


Buna seara ,
Noaptea trecuta am fost prins la volan sub influenta bauturilor alcoolice ,la etilotest am avut 0,50.
In drum spre spital ptr recoltare probe de sange ,am fost sfatuit de catre cei doi agenti,sa nu accept ,ptr ca va fi alcolemia mai mare si asa am facut .
Am refuzat ,m am intors in localitate mi s a luat un nr de telefon si mi s a zis ca voi fi contactat de un coleg.
Dimineata ,vorbind si eu cu anumite pers am aflat ca de fapt ,trb sa accept sa mi se ia sange ,ca e dosar penal.Va rog indrumati mi pasii ce ar trb sa fac.
Va multumesc .