avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Activitate Veronica Iorga

Activitate Veronica Iorga

Buna seara. Mă pot adresa aici cu speranța că cineva mă poate îndruma sau mă poate ajuta cu o problemă pe care eu o am. Mă simt terorizată de ani buni de o familie de etnie romă care sunt violenți si foarte zgomotoși si tot timpul amenință că dacă cineva face vreo reclamație îi bate pur și simplu. Eu vreau sa fac o reclamație fără să mă pun pe mine sau pe familia mea în pericol. Vreau să aduc în discuție câteva din problemele care mă fac să cer îndrumarea unor persoane competente care mă pot ajuta să rezolv această problemă fără a mă pune în pericol. Având casa aproape de hotar, am avut un gard pe care pur și simplu l au luat, sprijinindu-și cotețele pentru animale de peretele casei mele. Cred ca sunt mai bine de 14 ani de cand sunt terorizată de copitele cailor lovind peretele, iar mai nou și-au mai sprijinit un coteț de porci în care se află mai bine de 4 animale înghesuite iar zgomotele sunt îngrozitoare mai ales în momentul în care ei vin să lovească animalele ca acestea să nu iasa din improvizația așa zisă "coteț". Tin să precizez că și-au construit ilegal casa ducând la lipsa actelor de proprietate în care se află mai bine de 20 de membri. Pe strada alăturată nimeni nu a putut face o sesizare a acestei probleme. Vă rog din suflet să-mi spuneți unde ma pot adresa fără a fi pusă într o situație dificilă cu ei. Mulțumesc anticipat.