avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 747 soluții astăzi
Forum Activitate Dan D. Matei

Activitate Dan D. Matei

Buna seara , de 8 ani sunt intr-un proces continuu cu bcr, sunt la a 3 a executare silita succesiva , primele 2 desfiintate ca ''nelegale'', toate caile exceptionale de atac introduse de bcr , respinse ca ''neintemeiate''... in 5 ani bcr mi-a modificat de 3 ori formula de calcul a dobanzii , fara notificare , fara act aditional ,dupa 2 sesizari la opc, mi-a fost denuntat contractul pt. restante majore''...conform expertizei contabile ceruta de instanta de apel , la prima executare silita, aveam 814,53 euro platiti in plus . In data de 16.12.2020 printr-o mascarada de ''licitatie'' in care am fost amenintat cu puscaria de cate ori deschideam gura de executorul jud. mi-a fost vanduta casa la ''licitatie publica'' , ''adjudecatorul'' fiind un escroc imobiliar care cumpara imobile aflate in litigiu , le vinde imediat , sperand ca fiindui anulate actele sa recupereze suma cu care a licitat casa plus banii din vanzarea ei ...el fiind ''cumparator de rea credinta''si cel care a cumparat de la el ''cump. de buna credinta'' , In acest moment am 2 procese pe rol , primul :cont. la proc.verb de licit. in stadiul de ''fond'' si al 2 -lea contestatie la a 3 a exec. silita in stadiul de ''apel'' , ambele litigii inscrise in CF,de anul trecut , in 02.02.2021 am fost radiat din CF, ma astept ca la sfarsitul lunii sa fiu evacuat...am inteles din unele postari ca ''suspendarea evacuarii'' se judeca in camera preliminara la urgenta, in aceiasi zi ...sunt distrus psihic....fara nici un proces pierdut , cu bani platiti in plus....am ramas fara casa....mentionez ca sunt pensionat din 2003, gradul 2 , pierdut in totalitate capacitatea de munca....am 55 de ani....Va rog sa-mi dati un sfat , o idee....ce pot sa fac ?...sa ma apuc sa-mi fac ''bagaju''? sa astept notificarea de la executor si sa depun contestatie la evacuare ? va multumesc anticipat