avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 908 soluții astăzi
Forum Activitate lucian.moscaliuc.sv

Activitate lucian.moscaliuc.sv

Buna seara,
Sotia mea actuala a facut o plangere penala impotriva unei persoane dintr-o relatie anterioara, pentru corupere sexuală a minorilor, in care atat ea cat si fata ei din prima casnicie au fost audiate la Serviciul de investigatii Criminale din Caransebes, (in perioada relatiei persoana respectiva a avut un comportament neadegvat fata de fata, pipaind-o noaptea si piscand-o de fese, p atunci ea avand 12 ani). Persoana respectivă avand antecedente penale in care a fost condamnat cu suspendare pt act sexual cu minor, in dosarul 1633/208/2018. Dupa studierea dosarului Prim Procurorul a decis clasarea acestuia pe motiv ca inculpatul nu a recunoscut fapta (era si logic ca asa va face).
As vrea o parere mai ales ca din spusele sotiei, in perioada relatiei el ii povestea acesteia cum folosea un service auto ca si paravan pt. prostitutie si trafic de persoane si droguri, avand in spate un colonel din politie din Caransebes. De asemenea i-a aratat si o arma pe care o detinea fara permis in casa.
A atras o gramada de femei si le-a cheltuit bani multi, a mea sotie nu a putut sa isi scoata utilajele dintr-un Start-up in valoare de peste 20.000 Euro decat prin o hartie la notar prin care se obliga sa plateasca in termen de 5 ani 6000 euro.
As vrea cumva sa pot face recurs la aceasta clasare si sa pot expune trecutul unui astfel de om. Femeile din fostele relatii nu am facut plangeri deoarece stateau in acelasi oras si le era teama.
Cum as putea dovedi ca o persoana a creat un cont fals de facebook si o denigreaza pe fosta sa sotie. Vrem sa o dam in judecata pentru calomnie si furt de identitate!
Stim cine este, avem print screenuri cu denigrarile dar ni s-a spus ca trebuie sa dovedim clar ca este acea persoana! Sa cerem logarile de la FB am inteles ca ne costa foarte mult.