avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate Capelo74

Activitate Capelo74

Multumesc frumos@

Exista vreo lege in care spune clar la ce distanta poate construi ceva (orice) un vecin fata de gardul, terenul sau casa mea ?

romanulnevoias a scris:

Singura solutie este o acțiune civilă de granituire si revendicare.

Reclamație la poliție și la primărie(urbanism și disciplina în construcție) concomitent.

Ok! Inteleg ceea ce spuneti, eu vroiam sa stiu din punct de vedere legal, adica daca fac plangere la politie se poate rezolva ceva ? Cu politia cu judecata etc. Asta cu FB sa reclam ca este o pagina clona, abuziva etc nu se rezolva nimic. Ma gandeam la legile noastre.....dar cum FB nu se supune , nu am nicio sansa, isi poate face 100 de pagini clone dupa pagina mea.


adriandimitriu a scris:

pagina clonata e platita sau gratis?


Pagina adevarata nu este platita., este gratis. Daca ar fi platita cu ce ar schimba asta ?
Buna ziua!

Am un camin de batrani si o cresa de copii si ma confrunt cu o problema.

Nu stiu pe cine am deranjat dar cineva a clonat pagina cresei de pe Facebook cu numele si imaginea / logoo ei si posteaza diverse chestii care imi afecteaza imaginea cresei. Posteaza diverse nemultumiri ale parintilor nerealiste fara a avea curajul sa discutam real fata in fata si sa rezolvam daca exista vreo problema pe cale amiabila.

Nu mi se pare in regula sa faca o clona la pagina cresei de pe Facebook si sa posteze ce il taie capul.

Intrebarea mea este, cat de legal este sa faca asa ceva ? Sa cloneze pagina cresei si sa posteze/ scrie in numele ei.
Si ce pot face legal sa il fortez sa stearga acea pagina clona a cresei mele. Este infractiune ? Pot da in judecata? Dar pe cine? Plangere la politie sau in alta parte?
Exista vreo lege care interzice clonarea paginilor/ siturilor de pe Facebook ?

Multumesc anticipat.