avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2016 soluții astăzi
Forum Activitate AndreiEdy

Activitate AndreiEdy

buna ziua.incercand sa fac o documentatie cadastrala, s-a descoperit ca nr meu de parcela este inscris si in alt titlu de proprietate. Tot acum am descoperit ca in urma T.P a fost facuta o impartire a terenurilor din Titlu, 2 parcele de curs constructii si 2 parcele de vie, ele sunt sitituate fata in fata (despartite de un drum european) si a fost facuta o greseala... au fost inversate nr de parcela de la Curs Constructii astfel incat la fata locului unde am eu terenul in acte e trecuta la C.C PARCELA MATUSII mele, de peste drum si VIA MEA, si la matusa este trecuta la C.C PARCELA MEA si VIA EI. Ea are facut cadastru in anul 2011 si este intabulat terenul, are si autorizatie de constructie si constructie pe acel teren. Alta problema este ca in PLANUL DE AMPLASAMENT la locul unde locuieste matusa mea sunt alte numere de parcela, nu cele care le avem in acte... la mine sunt corecte numerele, doar ca in acte sunt inversate. CE REZOLVARE AVEM IN ACEST CAZ? trebuie sa actionam in instanta ?