avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1995 soluții astăzi
Forum Activitate Carmen 1979

Activitate Carmen 1979

Bună seara se pot construi și vinde morminte pe un teren arabil ? Vă mulțumesc .
Bună seara sunt o firmă din Râșnov și mă confrunt cu taxa ilegală de 10% pe care eu trebuie să o plătesc biserici ca să pot lucra în cimitirul din orașul Râșnov , plus 5% garanție la lucrare . Acest preot paroh care este administratorul cimitirului cere deviz de materiale , deviz de manoperă și cei 10 % din lucrare . Eu având protocolul de anul trecut valabil unde taxa de 10 % este tăiată dansul zice ca protocolul meu este expirat. La clauza protocolului de anul trecut este la articolul 13 vorba de acest protocol care se reînnoiește automat cu o altă perioadă de un an dacă nici una din părți nu trimite o notificare scrisă cu minim 30 de zile înainte de expirare privind încetarea protocolului . Dansul nu recunoaște această clauză și azi in 28 mai am primit o notificare scrisă ca nu am dreptul de a face nici un fel de lucrări în cimitirul din Râșnov din motivul ca am refuzat sa semnez protocolul nou . As dori sa știu dacă ei merg pe lucruri oneste și dacă au dreptul sa te purifice in meseria pe care o fac . Vă mulțumesc anticipat
Buna ziua as avea nevoie de o informație . Eu sunt rezidenta in Italia de 16 ani de un an sunt in România si acum la sfârșitul luni as dori sa merg 10 zile in Italia cu masina mamei mele , cum as putea sa procedez ca sa nu am probleme sa conduc masina mamei mele