avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate luciabac

Activitate luciabac

povestea e complicata.am o fetita de un an si 6 luni.locuiesc in casa soacrei cu sotul.cand fetita avea 3 luni sotul mi-a spus ca vrea sa divortam si sa ma duc eu sa fac actiune.eu tot am sperta in indreptarea lucrurilor insa nu a fost cu putinta el avand o alta relatie cu o colega de serviciu.cand fetita avea 6 luni mi-a cerut sa plec din casa.am depus actiune de divort am plecat cu chirie intr-o garsoniera.la prima infatisare el a cerut amanare si si-a recunoscut vina .intre timp am incercat sa ne impacam, am renuntat la actiune dar el a continuat relatia extraconjugala dupa care eu am depus alta actiune.la rugamintile lui insistente am hotarat sa mai incercam renuntand din nou la actiune.m-am intors in casa soacrei dupa 3 luni insa relatia acum la 8 luni dupa intoarcere nu merge.el sufera de o depresie , intre noi nu exista comunicare si buna intelegere, relatii conjugale.acum eu vreau sa introduc din nou actiune numai ca si el vrea obtinerea custodiei.ma ameninta pe motiv ca are niste mesaje in calc salvate cum ca eu ma intalnesc cu barbati de pe internet.nu mi-am neglijat o clipa casa si copilul.vreau sa stiu in ce masura poate afecta acest lucru obtnerea custodiei, daca pot parasi domiciliul(casa soacrei).mentionez ca amandoi avem venituri aprox egale poate eu un pic mai mari.multumesc