avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate Serwin

Activitate Serwin

Buna seara , banuiesc ca nu sunt singurul care se lupta cu facturile uriase la enegrie electrica ,Am platit anul acesta deja peste 10000, dupa ce ce ca din aprilie nu mi-au venit facturi acum au fost eliberate 3 deodata …in cu scandenta 15 zile conform contract ..3000 ron …intrebare mea este pot cumva ataca pretul care este diferit pe fiecare factura ..1.68 , 1.72 etc ..pe cand anul trcut cand am incheiat contractul cu el contractul din greseala (au recunoacut scris) a fost emis si semnat cu o valabilitate pana in anul 2999 , pretul contractat 0.58 ron , inteleg ca este aberant sa cer sa mentina pretul pana in 2999 dar totusi este un contract …daca eu platesc conform scadenta contract nu ar trebui si ei sa respecte conditiile ?


Multumesc
Multumesc pentru raspuns, autorizatia sanitara pare o cerinta logica si normala, la fel si instructiunile de uilizare si instructia , in schimb chiar sunt obligat sa angajez si lucrator pt supraveghere ? Nu exista nici o forma in care sa nu trebuiasca sa angajez o persoana cu specializare terapeutica ?
Buna ziua , construim inca o hala de productie si la etaj imi ramine un spatiu gol in care as dori sa amenajez o sala de fitness strict pentru angajati , accesul va fi pe baza de card de acces , si va fi gratis .Sala va fi cu aparate fitness noi , dusuri , vestiar si eventual o mica sauna . Sala va functiona doar dupa sau inainte de programul de munca .Ce autorizatii as avea nevoie ? Si cum ma pot asigura ca in cazul unui accident acesta sa nu fie considerat accident de munca ?


Multumesc anticipat !!!