avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Activitate din_abucon

Activitate din_abucon

Răspuns la discuția permis de conducere
dreptul de a nu mai conduce a fost de un an dar am trecut de acel an. am dreptul sa-l fac din nou deci am si dreptul de a conduce, ce vroia sa stiu era cum pot sa fac in ro daca am domiciliul in ger cum fac mutatia, eu nu am zis ca vreau sa evit sau sa pacalesc pe nemti, numai ca acum ma costa cat b 1700€ si cu bani astia faceam de profesionisti, si cu alcolul a fost ca la nemti ai voie 0,2 sau 0,3 alcol in sane asta inseamna 1 bere sau 1 pahar vin dar nu si la incepatori si eu eram incepator
Răspuns la discuția permis de conducere
o noua categorie nu vreau sa obtin la punctul 3. pentru ca nu mai am carnet si la punctul 4 nu mai posed permis si dreptul de a conduce nu mi-a fost suspendat ci doar carnetul nu il mai am si mai am si o proprietate in romania. si va intreb acum de ce nu am sanse ... ce mi-ati scris nu ma impiedica cu nimic...1 a,b,c,d,e nu vad vre-o problema 2 iar nu este problema ca pot urma cursurile si la 3 si 4 am explicat. va multumesc si dv ca iar am mai aflat ceva

am uitat la 1 c care este problema cazierul in romania este alb
Răspuns la discuția permis de conducere
=D> =D> =D> se poate sa-l fac si aici chiar daca sunt un pericol public cum spuneti , dar trebuie sa i-l fac din nou si m-ar costa 1700 € , dar cu bani astia l-as face in romania de profesionisti ::P :P :P totusi multumesc ca am aflat ca se poate
sunt cetatean roman cu domiciliul in germania de cinci ani, acum doi ani am obtinut permis de conducere german dar care mi-a fost retras, sau anulat pentru ca am condus sub influienta alcolului :"> , vreau sa dau iar de permis dar in romania, intrebarea mea este: care sunt treptele de urmat...( cum pot muta iar domiciliul...pe pasaport scrie domiciliul in strainatate dar eu mai am si buletinul de identitate unde am locuit in romania " la parinti care mai locuiesc inca acolo" daca pot face mutatie ...vreau numai sa stiu cum pot obtine permis romanesc, va multumesc #-o #-o #-o #-o