avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate Petru Cristofor

Activitate Petru Cristofor

Asa am afirmat. Dar cand vin/plec cu taxiul sau cu alta masina tb sa ies ci tote bagajele in drumul dintre blocuri, cel aflat ]n gestiunea primariei, pt ca autovehiculele respective nu pot ajunge la scara blocului. Cand am avut mobila sau electrocasnice achizitionate, autovehiculele care le-au transportat nu au avut acces in dreptul scarii blocului, pt ca este pusa bariera care blocheaza accesul celor care nu au locuri de parcare. Respectivele lucruri/echipamente au fost carate din drumul principal pana la scara blocului. Cand chem curierul, tot asa, ies cu cutiile la in drumul primariei.
Buna ziua
Locuiesc intr-un cartier unde exista o parcare cu locuri de parcare private (cumparate de locatari). Parcarea este a condominiului, asa am inteles, are bariera si se intra cu cartela.
Eu nu detin loc de parcare, dar s-a pus problema reasfaltarii intregii parcari si am fost pusi la plata toti locatarii, indiferent daca avem locuri de parcare sau nu.
Am intrebat de ce tb sa platim toti si mi s-a spus ca parcarea este spatiu comun. Pana acum nu a fost pusa aceasta problema, iar in contractul de vanzare cumparare nu am trecut si spatiu comun parcarea.
Eu traversez parcarea doar cand tb sa merg sa duc gunoiul, pt ca nu exista alt loc de acces catre tomberoane. Nu este o alee dedicata, ci efectiv se trece printre masini.
Este normal sa platesc reasfaltarea daca nu detin loc de parcare?
Multumesc