avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate Silvia Luiza

Activitate Silvia Luiza

Buna ziua,
Am incercat la Autoritatea Nationala pentru Administrare si Reglementare Comunicatii, au raspuns dupa 1 luna ca nu detin arhiva Centrului de calcul - MIMUEE (Ministerul Industriei Constructii Masini Unelte Electronice Electrotehnice)
Ce se poate face in acest caz ? Trebuia sa fiu platita din data de 1 septembrie 2021, dosarul de pensie este blocat si nu pot face nimic !
O zi buna !
Este vorba de Centrul de calcul al Ministerului Industriei Electronice, Electrotehnice care s-a transformat in Ministerul economiei. Insa Ministerul economiei nu detine arhiva ad hoc.
Am facut nenumarate incercari pe internet- fara rezultat, Casa de pensii mi-a comunicat telefonic ca nu se poate face nimic si ca anii sunt pierduti.
Ultima inscriere dateaza din 01/03/1990.
Mutltumiri anticipate
Buna ziua,
Cartea de munca nu este incheiata pentru perioada 06/02/1982 la 01/03/1990. Insitutia ad hoc nu mai exista, iar arhivele nationale mi-au raspuns ca nu au nicio informatie.
Ce solutie in acest caz ?
Multumiri pentru raspuns !
Ministerul industriei electrotehnice - MIMUEE - Centrul de calcul.
O zi buna !
Buna ziua,
Am lucrat in Romania din februarie 1982 pana in septembrie 1990, am plecat din Romania in timpul concediului si nu m-am mai intors. In cartea de munca, unde ultima inscriere dateaza din 01/03/1990, insa casa de pensii nu tine cont de acesti ani, pentru ca nu s-a facut incheierea contractului. Institutia nu mai exista, arhiva, nimeni nu stie unde se gaseste, nu mi se pare corect ca anii lucrati si inscrisi in cartea de munca sa nu fie luati in considerare.
Multumesc pentru raspuns!