avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate Delsamaral

Activitate Delsamaral

Va multumesc frumos pentru sugestie ,
Initial se retransmiteau catre mail-ul meu personal, dar cand au observat, au blocat posibilitatea de a se transmite de pe acel calculator corespondenta catre aceea adresa de mail. Va multumesc
Va multumesc frumos
Nu mi-a fost aratat pontajul . Doar am constatat cele mentionate anterior si doresc sa imi i-au masurile necesare pentru ce este mai rau . Nu ma astept la nimic bun daca s-a ajuns la a se proceda intr-un mod atat de josnic .
Este vb de zile de concediu din luna iunie. Pontajul il tine tot supriorul ierarhic. Momentan nu stiu ce surprize imi rezerva , Verbal acesta mi-a comunicat ca voi fii 3 luni cercetata disciplinar, nementionand "as-ul din maneca" .
Buna dimineata, as avea nevoie de indrumare in urmatoarea situatie . Mi-a fost aprobat concediu de odihna pentru 4 zile lucratoare precum si cererea pentru recuperarea unei zi lucrate intr-o zi libera legala. La intoarcerea din concediu, parola calculatorului de serviciu a fost sparta in lipsa mea si mail-ul treimis catre HR sters, iar cererea fizica a disparut . Inainte de acest eveniment in lipsa unor argumente ale angajatorului de a ma concedia mi-a fost solicitat sa imi dau demisia , iar raspunsul meu a fost nu , depunand la secretariatul societatii angajatoare o sesizare de hartuire la locul de munca . Nu au cautat sa medieze situatia decat sa caute concedierea mea pe alte cai , precum cea de a crea un nou post pt mine cu perioada de proba de 3 luni, dar comparand CV-ul meu si atributiile postului , nu eram nici pe departe candidatul ideal., Avand in vedere stergerea mail-ului trimis la HR si sustragerea cererii de concediu aprobata de superiorul ierarhic , va rog sa imi spuneti care pot fii consecintele si cum pot preintampina o concediere , eu la momentul plecarii in CO avand o cerere aprobata .
Va multumesc anticipat pentru un raspuns prompt .
Buna ziua ,
O societate comerciala detine o licenta pt un ERP , furnizorul ERP -ului permitand societatii respective sa inregistreze numar nelimitat de firme pentru licenta vanduta. Una din societatile a carei evidenta este tinuta cu ajutorul acestui soft , dar fara a i se revinde intr-o forma sau alta licenta softului, a avut nevoie de dezvoltari ale aplicatiei in functie de specificul activitatii sale economice . Din acest motiv neexistand un acord intre cele 2 entitati referitor la vanzare , inchiriere .... licentei/drept de folosinta, beneficarul licentei a refacturat toate costurile , justificarea utilizata fiind facturile primite de la furnizorul ERP-ului. In aceasta situatie dorim sa
stim daca este necesar un contract scris intre cele 2 societati ( beneficiar licenta si beneficiar dezvoltari). Multumim