avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Activitate ItsSilvester

Activitate ItsSilvester

Buna ziua!

Anul trecut am facut un contract pentru a avea acasa internet la RDS-RCS, abia ma mutasem. Cand a inceput pandemia Covid-19, am plecat din chiria in care am fost, si am sunat la RDS-RCS pentru a rezilia contractul, mi-au spus ca trebuie platita factura pentru luna aceea, pentru ca nu venise in momentul acela, ci pe o anumita data. Am platit factura si am spus ca mi-am luat de-o grija, dupa aceea am fost sunat de acestia informandu-ma ca nu am platit factura, le-am explicat situatia si mi-au spus sa sun la relatii clienti. Pentru mine a fost o adevarata aventura!

Acum as dori sa va intreb, in momentul de fata, doream sa deschid un contract la Digi, iar cand am intrat in contul meu am observat ca am de platit aproximativ 1300 de ron. Toate astea intr-un an, iar toti acesti bani sunt din cauza dispozitivului Huawei primit de ei. (nu am putut sa il returnez din cauza pandemiei).
Exista vreo posibilitate sa scap de aceasta suma de platit? Eu nu am fost anuntat nici printr-un apel si nu am primit nici un email in legatura cu aceasta suma.
Este foarte bizar de a avea de platit o suma exagerat de mare, pentru un abonament de 35 de lei pe luna, iar 5 lei din cei 35 sunt pentru modem.

Va multumesc!