avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate kaniardo

Activitate kaniardo

Mulțumesc de răspuns. O să mai am nevoie de dumneavoastră cand o să formulez contestația daca ma puteți ajuta.
Știu asta. Dar cred ca o să fie la fel. Că am vorbit și cu juristul de la eșalonul superior si are aceeași opinie....că de la el a plecat problema....eu am avut un an contract de chirie in Craiova....apoi la prelungire juristul unitații noastre a fost in concediu si dosarul a ajuns la juristul de la eșalonul superir și el a venit cu ideea ca nu se poate....și apoi toți au simpatizat cu aceasta idee
Mulțumesc de răspuns. Pai cei din conducere nu vor sa-mi aprobe dosarul ca ei susțin ca trebuie sa imi inchiriez in Filiași. Comisia care a analizat dosarul considera că imi indeplinesc atribuțiile de servici și din Craiova, doar juristul unității și comandantul nu vrea. Ce pot sa fac. Aș vrea să acționez în instanță dar nu știu care e procedura. Mulțumesc
buna ziua. sunt cadru militar. pot sa inchiriez o locuință care se află la o distanță de 35 de km față de locul de muncă. Menționez că am făcut acest lucru și nu mi s-a aprobat. Motivația a fost că locuința închiriată se află intr-o altă garnizoană față de localitatea unde am locul de muncă. Aș putea contest în instanță?