avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1389 soluții astăzi
Forum Activitate OanaAnais

Activitate OanaAnais

Va mulțumesc frumos! Am probe dar nu știu dacă mesajele se constituie proba în instanta! Plus convorbiri înregistrate cu paratul!
Bună, am avut o relație timp de trei luni cu un individ de pe internet și faptic o luna am locuit împreună... La mine acasă.. Am fost o victima pt ca am crezut în cuvinte mincinoase.. Au venit în casa mea și mama, tatăl și fiul lui.. Au locuit împreună cu noi o luna.. Într-o zi sub influenta băuturilor alcoolice a luat cuțitul sa ma ucidă.. M-am speriat îngrozitor.. Mama sa fiind martor.. Am încercat sa rup relatia și sa plece din casa mea toți..noi aveam o înțelegere sa mergem împreun sa muncim în străinătate.. Am făcut o greșeală și i-am făcut un nou document de identitate și domiciliu la mine acasă.Mama lui a plecat împreună cu fiul lui acasă la ei și el în Germania la munca.. După două săptămâni a venit în tara.. A venit la mine acasă.. Eu am plecat la mama împreună cu fiicele mele de 6 și 16 ani.. Mi-a fost teama.. Mi-a spart casa, geamurile.. Politia nu a putut face nimic.. A spus ca a venit sa ma omoare ca nu accepta sa trăiască fără mine.. A sunat familia mea de pe mai multe numere, a postat pe rețelele de socializare amenințări la adresa mea.. Nimeni nu a făcut nimic.. Deoarece i-am făcut domiciliu la mine acasă.. Asa ca am dus fetele la mama mea și am plecat din tara.. Acum a aflat unde sunt și amenință că vine sa ma omoare.. Îmi amenință familia.. Suna noaptea pe fete de pe mai multe numere .. Posteaza pe internet amenințări și injurii la adresa mea.. Ce pot face??? Ma tem pentru viata mea.,. Momentan ma aflu în Germania la munca! Nu am depus plângere la politie deorece au spus ca nu este risc. Am vrut sa îl dau în judecata pentru un ordin de protecție dar am crezut ca o sa se liniștească! Puteam sa îmi angajez un avocat dar nu am avut posibilitate financiara.. Sunt o mamă singura! Va rog din suflet îmi poate da cineva un sfat? Ce pot face?