avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Activitate Iuliana Bohîlțeanu

Activitate Iuliana Bohîlțeanu

Buna ziua!In urma unor dureri ,amorteli ,arsuri la nivelul mâinilor și degetelor atat pe timpul zilei dar mai ales pe timpul noptii am fost diagnosticata in urma unei electomiografii acum 5 ani cu sindrom de tunel carpian bilateral Mentionez nu au aparut acim 5 ani ci cu foarte multi ani înainte iar diagnosticul a fost pus in Italia unde eram deja in lista pentru operatie doar ca anumite probleme m-au adus acasa.M-am angajat in tara iar timp de 2 ani am facut 3 infiltratii la fiecare mână pt a ameliora durerea.Ultima a durat poate o luna asa ca am fost indrumata la spitalul de neurochirurgie Iasi pt a fi operata.Prima inerventie la mana dreapta cea mai afectata am facut-o pe 18 august 2021 fara prea multe rezultate durerea ,amorteala ,arsura persista .Am avut 4 zile spitalizare 21 la iesirea din spital.Pe 13 septembrie intrventia la mana stanga realizata cu succes.Am avut 2 zile spitalizare 21 la iesirea din spital.In aceasta perioada am facut kinetoterapie fara prea multe rexultate pentru mana dreapta .Pentru ca nu am avut adeverinta de salariat nu am putut imediat sa am o prelungire a concediului medical asa ca a trebuit sa merg 3 zile la serviciu ....Lucrez la TRW Roman unde se confectioneaza airbaguri pt masini.Mainile sunt super folosite 8 ore indiferent de operatiile care le-as face..Un dezastru dupa aceste zile. Neurologul din zona mi -a dat dupa 15 zile apoi 6 zile. In total in prezent am acumulat 69 zile de concediu medical pana astazi inclusiv .De maine incep alte proceduri de fizioterapie si niste proceduri cu laser la o clinica pe care am descoperit-o in Pascani.Nu stiu cat concediu medical poate sa mi se mai dea de aici, maxim 14 zile cred .In total ar fi 83 zile .Intrebarea mea este ,,Daca nu ma simt bine cu mâna dreapta asa incat sa pot merge la serviciu ce este de facut ?:"Avand in vedere si situatia pandemică in care ne aflam eu nu stiu la cine sa gasesc o explicatie aproaoe ca ma vad nevoita sa imi dau demisia si dupa...nu mai stiu .Va multumesc!O zi buna!