avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2019 soluții astăzi
Forum Activitate Florycel34

Activitate Florycel34

O intrebare am : cum si daca se poate ca tatal meu, fratele raposatului, sa deschida succesiunea dupa acesta? Mentionez ca sotia si copilul raposatului inca n au facut succesiunea si au trecut aproape 2 ani. Mai exista un loc de veci pe care vor sa l vanda ei fara sa aiba succesiunea facuta in prealabil. Vor sa l vanda tatalui meu, mai precis donatie de cesiune. Multumesc!
Buna ziua! Am si eu o situatie : matusa mea vrea sa vanda locul de veci (mostenit de la unchiul), loc de veci unde este ingropata bunica mea de aprox 4 ani. Se poate face vanzarea? Daca da, eu cum sa procedez sa o opresc? Multumesc!
Am o intrebare despre plata concediului de carantina : am dus la resurse umane concediul de carantina ( in luna octombrie) si mi s-a spus ca se deconteaza direct de la CNAS si ca va dura o perioada de cateva luni pentru aceasta. La momentul actual nu am primit banii pe concediul de carantina. Este posibil asa ceva, in conditiile in care firma trebuie sa-si recupereze banii pentru concediu de la CNAS ulterior platii acestuia catre salariat? Multumesc!!